Pl. Kilińskiego 4 lok 1.2, Mińsk Mazowiecki

Anna Gnich

Nazywam się Ania Gnich, z wykształcenia jestem socjologiem, psychologiem i psychoterapeutą, doświadczenie zdobywałam w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego jako koordynator programu Interwencji Kryzysowej, psychoterapeuta w Ośrodku Psychoterapii i Promocji Zdrowia NZOZ „Ogród”, także w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na Oddziale Dziennym Kliniki Nerwic. Skończyłam 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, 2-letnią Zaawansowaną Szkołę Współczesnej Psychoterapii Psychodynamicznej w Laboratorium Psychoedukacji oraz Studium Pomocy Psychoterapeutycznej dla Par w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej. Pracuje pod superwizją u Certyfikowanych Superwizorów Psychoterapii. Prywatnie lubię czytać, fascynuje mnie kultura Wschodu, medytuję i biegam.

Jestem terapeutą integracyjnym, korzystam z różnych źródeł, dorobku wielu szkół psychoterapeutycznych, w tym psychoterapii psychodynamicznej, ISTDP, poznawczo-behawioralnej, Gestalt, szkoły systemowej.

Co jest celem psychoterapii?

Psychoterapia to droga do odkrycia mechanizmów, które rządzą naszym sposobem myślenia, przeżywania, postępowania, utrudniając kontakty nie tylko z innymi ludźmi, ale także wpływając na sposób w jaki traktujemy samych siebie. Praca polega zatem na rozpoznaniu pewnych schematów myślenia, doświadczania rzeczywistości, działania, oraz na wprowadzeniu nowych, korzystnych zmian. Pomagam osobom dorosłym, które szukają wsparcia w radzeniu sobie z bolesnymi uczuciami: smutkiem, przygnębieniem, lękiem, niepokojem, złością, poczuciem pustki i braku sensu życia, bezradnością, wstydem, samotnością, przeżywają kryzysy natury emocjonalnej, także osobom, które doświadczają trudności w relacjach z partnerami, rodzicami, przyjaciółmi, dziećmi, współpracownikami. Czasem trudności moich Klientów skoncentrowane są wokół problemów z podejmowaniem decyzji, dokonywaniem wyborów, wprowadzaniem zmian. Pracuję także z osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń jedzenia; bulimia, anoreksja, kompulsywne objadanie się. Oferuje także pomoc parom przeżywającym trudności i problemy w relacji.

Konsultacja

Pojedyncze spotkanie, zwykle 2-3 pierwsze spotkania, które mają charakter diagnostyczno- konsultacyjny.

Pomoc psychologiczna

To spotkania ukierunkowane na pomoc, wsparcie i poradnictwo w sytuacjach kryzysowych. Pomocy psychologiczna nie jest psychoterapią, zakłada ona dostarczenie wsparcia i poszukania możliwości rozwiązania problemu. Taka pomoc ma charakter krótkoterminowy.

Psychoterapia indywidualna

To regularne spotkania, które mają charakter rozmowy ukierunkowanej na pracę nad określonymi trudnościami. Czas trwania terapii indywidualnej zależy od specyfiki problemu oraz indywidualnej sytuacji klienta. Na pierwszych spotkaniach omawiamy tzw. kontrakt terapeutyczny- ustalamy cele pracy, jej przebieg, czas spotkań. Prowadzę terapię krótko i długoterminową- terapia obejmuje najczęściej od 12 do kilkudziesięciu spotkań.

Terapia Par

Praca z parą na wspólnych spotkaniach skoncentrowana jest na trudnościach w budowaniu satysfakcjonującego związku, terapia par czasem wspierana jest dodatkowymi sesjami indywidualnymi z każdym z partnerów.

Oferta

psychoterapia indywidualna 150 zł (50 min.)

pomoc psychologiczna 150 zł (50 min.)

pomoc psychologiczna dla par 200 zł (90 min.)

 

.